Nurofen Zatoki, 24 tabletki

Nurofen Zatoki łączy ibuprofen (200 mg) i pseudoefedrynę (30 mg), działając przeciwbólowo, przeciwzapalnie i udrażniająco. Skutecznie łagodzi ból głowy, zatok oraz gorączkę w przypadku przeziębienia i grypy. Idealny do stosowania doraźnego w przypadku objawów niedrożności nosa i zatok.
1 500,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie, czekamy za dostawą.

Marka
NUROFEN
Przeznaczenie
Ból
Gorączka
Zatoki
Rodzaj
Tabletki
Pojemność
24 sztuki
Typ produktu
Lek
Opinie (0)
(0)

Opis

Nurofen Zatoki to tabletki powlekane zawierające 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny.

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Udrożnia nos i zatoki oboczne nosa.

Nurofen Zatoki jest przeznaczony do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Składniki

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen oraz chlorowodorek pseudoefedryny -1 tabletka powlekana zawiera: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg

Substancje pomocnicze to: rdzeń tabletki: wapnia fosforan, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; składniki otoczki: hypromeloza, talk, Opaspray Yellow M-IF-6168 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)) lub Mastercote Yellow FA 0156 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)); tusz do nadruku: Opacode S-1-277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy).

Dawkowanie

Lek Nurofen Zatoki należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy stosować doustnie, popijając dużą ilością płynu.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa wynosi 2 tabletki. Następnie, w razie potrzeby, od jednej do dwóch tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku) w ciągu doby.

Osoby w podeszłym wieku: Nie jest konieczna specjalna modyfikacja dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby. Wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza.
Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Przeciwskazania

  • - Nadwrażliwość na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
  • - Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, z perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ;
  • - Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca;
  • - Przyjmowanie jednocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
  • - Ciężka choroba układu krążenia, taka jak choroba niedokrwienna serca, częstoskurcz i ciężkie nadciśnienie tętnicze; z jaskrą z wąskim kątem przesączania;
  • - Zatrzymanie moczu;
  • - Nadczynność tarczycy;
  • - Skaza krwotoczna;
  • - Krwotoczny udare mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo;
  • - Ciąża i okres laktacji.
  • - Wiek poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Przechowywanie

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.

Przeznaczenie
Ból
Gorączka
Zatoki
Rodzaj
Tabletki
Pojemność
24 sztuki
Wiek
Dla dorosłych
Działanie

Przeciwbólowe
Przeciwgorączkowe
Przeciwzapalne
Typ produktu
Lek
Producent
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.