GardloX Med o smaku pomarańczowo-miodowym 3 mg, 16 pastylek twardych

Gardlox Med o smaku pomarańczowo-miodowym to lek w postaci pastylek do ssania, przeznaczony do objawowego leczenia ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci od 6. roku życia. Zawiera benzydaminę, która działa odkażająco, przeciwzapalnie, miejscowo znieczula i zmniejsza obrzęk, przynosząc szybką ulgę.

1 620,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie, czekamy za dostawą.

Przeznaczenie
Ból gardła
Rodzaj
pastyl.twarde
Pojemność
16 pastyl.
Typ produktu
Lek
Opinie (0)
(0)

Opis

Gardlox Med o smaku pomarańczowo-miodowym to pastylki do ssania przeznaczone do objawowego leczenia ostrego bólu gardła u dzieci od 6 roku życia i dorosłych.

 

Działanie

Lek Gardlox Med zawiera benzydaminę, która działa odkażająco, przeciwzapalnie i znieczula miejscowo oraz zmniejsza obrzęk.

 

Wskazania

Produkt leczniczy Gardlox Med wskazany jest w miejscowym leczeniu objawowym ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

 

Składniki

Substancją czynną jest Benzydamini hydrochloridum.

Każda pastylka twarda zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku (co odpowiada 2,68 mg benzydaminy).

Substancje pomocnicze: izomalt (E 953), kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), aromat miodowy, aromat pomarańczowy, olejek eteryczny miętowy, czerwień koszenilowa (E 124).

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci powyżej 6 roku życia i dorośli: 1 pastylka 3 razy na dobę.

Leczenie nie może przekraczać 7 dni.

Gardlox Med jest przeznaczony do stosowania na śluzówkę jamy ustnej. Pastylki należy ssać. Nie należy ich rozgryzać ani połykać.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek ze składników preparatu.

Leku Gardlox Med nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy oraz kwas salicylowy) lub inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów): odczyny fototoksyczne (powodujące wysypkę i poparzenia słoneczne).

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): pieczenie i suchość w jamie ustnej.

Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): nagły obrzęk w jamie ustnej/gardle i błonach śluzowych (obrzęk naczynioruchowy (trudności w oddychaniu lub przełykaniu, wysypka, świąd, pokrzywka lub obrzęk twarzy, rąk i stóp, oczu, warg i (lub) języka, zawroty głowy)); trudności w oddychaniu (skurcz krtani lub oskrzeli).

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): ciężkie reakcje alergiczne (reakcje anafilaktyczne); reakcje alergiczne, wysypka lub świąd, zwłaszcza, jeśli dotyczy całego ciała (reakcje nadwrażliwości); miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej (niedoczulica).

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania leku, jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów, u których występowała astma oskrzelowa, gdyż może on spowodować duszność.

U niektórych pacjentów owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być jedynie objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. W przypadku gdyby objawy nasilały się lub nie ustępowały po 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Wkrótce po przyjęciu leku może wystąpić uczucie drętwienia w jamie ustnej lub gardle. Należy unikać jedzenia i picia do czasu ustąpienia uczucia drętwienia.

 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

 

Nie należy stosować leku Gardlox Med w czasie ciąży i karmienia piersią.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

 

Przechowywanie 

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30ºC.

Przeznaczenie
Ból gardła
Rodzaj
pastyl.twarde
Pojemność
16 pastyl.
Wiek
Od 6 roku życia
Działanie

Znieczulające
Typ produktu
Lek
Producent
S-LAB SP. Z O.O.
Postać
PASTYL.TWARDE
Kraj
POLSKA