- Nowy

Levopront to lek w tabletkach z lewodropropizyną, przeznaczony do objawowego leczenia suchego kaszlu u dorosłych i dzieci powyżej 30 kg. Działa przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli.
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
Levopront to lek w postaci tabletek przeznaczony do objawowego leczenia suchego kaszlu. Może być stosowany u dzieci o masie ciała powyżej 30 kg i osób dorosłych.
Levopront działa przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli.
Wskazania
Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu.
Substancją czynną jest levodropropizyna (Levodrpropizinum).
Każda tabletka zawiera 60 mg lewodropropizyny (Levodropropizinum).
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci o masie ciała powyżej 30 kg i dorośli:
1 tabletka do 3 razy na dobę. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 6 godzin odstępu.
Nie należy stosować leku Levopront w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik leku oraz u Pacjentów z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występują bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) występują: reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe; drażliwość, senność, depersonalizacja (zaburzenie postrzegania własnej osoby i otoczenia); zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego; duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego; bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący zwykle w obrębie twarzy lub gardła, mogący zagrażać życiu), reakcje skórne; osłabienie kończyn dolnych, ogólne złe samopoczucie, niedobór lub brak sił (astenia).
Działania niepożądan o nieznanaej częstości: (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): - przypadki obrzęku powiek, które w większości można uznać za obrzęk naczynioruchowy, biorąc pod uwagę jednoczesne wystąpienie pokrzywki; omdlenia, napady padaczki - duży napad padaczkowy (drgawki kloniczno-toniczne) oraz mały napad padaczkowy (bezdrgawkowy, tzw. napad typu petit mal); rozszerzenie źrenic oraz utrata zdolności widzenia. W obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku; stan zapalny spowodowany zatrzymaniem odpływu żółci z wątroby (cholestatyczne zapalenie wątroby); - zapalenie języka i aftowe zapalenie jamy ustnej z gorączką; przypadki uogólnionego obrzęku; senność, obniżenie napięcia mięśni oraz wymioty u noworodka, co przypisano przedostaniu się do organizmu dziecka lewodropropizyny przyjmowanej przez karmiącą piersią matkę. Objawy pojawiły się po karmieniu i ustąpiły spontanicznie po ominięciu kilku karmień (piersią).
W przypadku wystąpienia ciężkich działań niepożądanych (zaburzenia rytmu serca, śpiączka hipoglikemiczna, reakcje alergiczne i (lub) anafilaktyczne, w postaci obrzęku, duszności, obrzęku naczynioruchowego, epidermoliza, omdlenie, drgawki) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Jeśli po 7 dniach stosowaniu leku kaszel się utrzymuje, należy skonsultować się z lekarzem.
Levopront należy stosować ostrożnie u Pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. oraz w podeszłym wieku.
Lek zawiera laktozę (89,37 mg w 1 tabletce) i sód (23 mg w 1 tabletce).
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Produkt leczniczy należy stosować ostrożnie przy jednoczesnym stosowaniu leków uspokajających u szczególnie wrażliwych pacjentów.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Ze względu na brak informacji o wpływie posiłków na wchłanianie produktu leczniczego, zaleca się jego zażywanie między posiłkami.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku Levopront w ciąży i okresie laktacji.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 30 kg.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Podczas stosowania leku może wystąpić senność. Należy wówczas zachować ostrożność.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Levopront to lek w tabletkach z lewodropropizyną, przeznaczony do objawowego leczenia suchego kaszlu u dorosłych i dzieci powyżej 30 kg. Działa przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli.