

Coldrex Complex Grip to lek w kapsułkach do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, zawierający paracetamol, gwajafenezynę i fenylefrynę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza obrzęk nosa oraz rozrzedza wydzielinę, łagodząc mokry kaszel.
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
Coldrex Complex Grip to produkt leczniczy w kapsułkach, stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy.
Działanie
Lek Coldrex Complex Grip zawiera trzy substancje czynne, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejszają obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz rozrzedzają wydzielinę i zmniejszają nasilenie mokrego kaszlu.
Wskazania
Produkt leczniczy Coldrex Complex Grip jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia, dreszczy oraz grypy.
Substancjami czynnymi są: Paracetamolum, Guaifenesinum, Phenylephrini hydrochloridum.
Każda kapsułka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500mg, Gwajafenezyna (Guaifenesinum) 100mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 6,1mg (co odpowiada 5 mg fenylefryny).
Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk. Kapsułka żelatynowa Wieczko: żelatyna, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E171), indygotyna (E132), erytrozyna (E127), woda oczyszczona. Korpus: żelatyna, sodu laurylosiarczan, żółcień chinolinowa (E104), indygotyna (E132), woda oczyszczona.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli, młodzież powyżej 16 roku życia o masie ciała powyżej 50 kg: 2 kapsułki co 4 do 6 godzin, w zależności od potrzeby.
Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3 g paracetamolu) w ciągu 24 godzin.
Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; pacjentów przyjmujących obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni inhibitory monoaminooksydazy; nadciśnienia; choroby sercowo-naczyniowej; nadczynność tarczycy; cukrzycy; guza chromochłonnego; pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-blokery lub inne leki przeciwnadciśnieniowe; jaskry z zamkniętym kątem; ciężkiego zaburzenia czynności wątroby; ciąży.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość występowania poniższych działań niepożądanych nie jest znana: trudności ze snem (bezsenność); nerwowość; ból głowy; zawroty głowy; uczucie mrowienia lub chłodu na skórze.
Częstość występowania poniższych działań niepożądanych jest rzadka (może wystąpić nie częściej niż u 1 na 1 000 pacjentów): ból brzucha lub uczucie dyskomfortu, biegunka, nudności, wymioty.
Więcej informacji na ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność u pacjentów: mających problemy z wątrobą lub nerkami; z niedowagą; z problemami z krążeniem; przyjmujących leki, które wpływają na czynność wątroby; cierpiących na niedobór enzymów lub zaburzenia metaboliczne (niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedobór glutationu lub rodzinna żółtaczka niehemolityczna); cierpiących na zaburzenie, które powoduje szybsze niszczenie czerwonych krwinek niż ich wytworzenie (niedokrwistość hemolityczna); odwodnionych; mających trudności z oddawaniem moczu lub powiększona prostata; cierpiących na przewlekły kaszel, astmę lub rozedmę płuc; mających częste lub codzienne bóle głowy; z astmą; wrażliwych na kwas acetylosalicylowy.
Należy poinformować lekarza jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub nasilają się.
Ten produkt zawiera paracetamol. Nie należy stosować tego produktu jednocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: probenecid, lek stosowany w leczeniu dny moczanowej; leki stosowane w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu, takie jak cholestyramina; leki kontrolujące nudności lub wymioty, takie jak metoklopramid lub domperidon; leki zwane antykoagulantami, stosowane do rozrzedzania krwi, takie jak warfaryna lub inne kumaryny; antybiotyk chloramfenikol; leki stosowane w chorobach serca, takie jak digoksyna; leki stosowane w leczeniu migreny, takie jak ergotamina i metylosergid; inne leki na kaszel; inne leki na przeziębienie i grypę.
Leku Coldrex Complex Grip nie należy stosować równocześnie z: imipraminą, amitryptyliną; inhibitorami monoaminooksydazy (moklobemid, fenelzyna, izokarboksazyd i tranylcypromina, stosowane w leczeniu depresji); beta-blokerami (metoprolol i atenolol); innymi produktami zawierającymi aminy sympatykomimetyczne, takie jak fenylefryna; lekami stosowany; lekami obniżającymi ciśnienie krwi (guanetydyna, rezerpina i metylodopa).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Nie należy stosować leku Coldrex Complex Grip podczas ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 roku życia.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Coldrex Complex Grip to lek w kapsułkach do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy, zawierający paracetamol, gwajafenezynę i fenylefrynę. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza obrzęk nosa oraz rozrzedza wydzielinę, łagodząc mokry kaszel.